Elektrilised katsetused

Isolatsioonikatse

Liigpingekaitseseadmeid katsetatakse standardi DIN EN 61643-11 järgi, elektriliselt isoleeritud elektripaigalduskanalisüsteeme standardi DIN EN 50085-1 järgi ning kaabliharukarpe standardi DIN EN 60670-1 järgi. Seejuures viiakse läbi isolatsiooni pingetaluvuse teim liigpingekaitseseadme suurima kestvalt lubatud talitluspinge järgi või elektripaigaldiste kaablirenni- ja kaablitorusüsteemide ning harukarpide lubatava talitluspinge järgi. Isolatsioonikatse ajal ei tohi liigpingekaitseseadmetel tekkida ülelööki joonise 5 kohase katsepingega katsetamisel, elektripaigalduskanalisüsteemide korral kahekordse lubatava pinge +1000 V katsepingega katsetamisel või  harukarpide korral joonise 5 kohase katsepingega katsetamisel.

Juhtivuse katsetamine

Elektrijuhtivusega kaablikandesüsteeme kontrollitakse DIN EN 61537 alusel ja elektrijuhtivusega elektripaigalduskanalisüsteeme DIN EN 50085 alusel. Seejuures toimub ühenduskohtade juhtimisvõime kontroll 25 A vahelduvvooluga. Kaablikanduri pikkuse ulatuses ei tohi takistus (mõõdetud pinge/vahelduvvool) olla üle 5 mΩ/m. Ühenduskohal ei tohi takistus olla üle 50 mΩ.

Elektromagnetilise ühilduvuse test:

Juhtmega seotud elektromagnetilise ühilduvuse katsed impulsspingetega 1,2/50 ja 10/1000 ning impulssvooluga 8/20 ja 10/1000 hübriidgeneraatori abil. Hübriidgeneraator on automaatne katsetusstend, kus saab andmesidekaablite liigpingepiirikuid standardi EN 61643-21 alusel katsetada.  

Sidestusmehhanismide uurimine: antennist juhitakse impulssvool läbi, mis tekitab häiringuvälja. Sellel häiringuväljal mõõdetakse häirepingete sidestust kaablis erinevaid paigaldusviise silmas pidades. Seejuures uuritakse kaablikandesüsteemide ja elektripaigaldussüsteemide varjestusmõju.